Siemiatycze

PZU Trasy Zdrowia w Siemiatyczach? To możliwe!

News Miasto Siemiatycze - jako jedna z 35 gmin z całej Polski - zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu na budowę PZU Trasy Zdrowia – edycja 2015. Zwycięży jedynie 30 miejscowości, w których powstaną kompleksy sportowo-rekreacyjne.

Lokalizacje zgłoszone do konkursu obejmują dwie trasy. Pierwszy projekt wytyczony został wokół zalewu nr 1. Druga propozycja dotyczy trasy wzdłuż linii brzegowej zalewu nr 2 oraz przyległych terenów leśnych.

Obecnie, w ramach drugiego etapu konkursu, w Siemiatyczach odbywają się konsultacje społeczne. Podczas warsztatów podjęta zostanie decyzja o ostatecznej lokalizacji i przebiegu siemiatyckiej PZU Trasy Zdrowia. W trakcie spotkań uczestnicy wspólnie wypracują Plan Animacji na PZU Trasie Zdrowia, a także wybiorą Operatora Lokalnego Trasy.

W pierwszym spotkaniu, które odbyło się 22 kwietnia w sali Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej, wzięło udział około 90 osób, mieszkańcy, przedstawiciele klubów sportowych, uczniów i nauczycieli siemiatyckich szkół oraz przedszkoli, Młodzieżowej Rady Miasta, organizacji pozarządowych, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, radni, Burmistrz Piotr Siniakowicz i Zastępca Burmistrza Henryk Czmut.

Zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach konsultacyjnych, które odbędą się 6 i 20 maja br. o godz. 16.00 w amfiteatrze miejskim. Zaangażowanie mieszkańców podczas warsztatów konsultacyjnych jest najważniejszym elementem składającym się na ostateczną decyzję dotyczącą wyboru zwycięskich lokalizacji. 

Aktualności

Projektu PZU Trasy Zdrowia

Siemiatycze