Braniewo

Braniewo walczy o Trasę Zdrowia!

News Braniewo walczy o Trasę Zdrowia! - tak brzmi tytuł strony na Facebooku poświęconej akcji promującej udział braniewian w Programie PZU Trasy Zdrowia. Ostatni tydzień był bardzo, bardzo pracowity po pierwszych konsultacjach społecznych młodzież z Gimnazjum nr 1 w Braniewie, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, Małgorzaty i Piotra Pawłowskich, wyruszyła, aby spenetrować Trasę nr 1.

Pogoda i humory dopisały uczestnikom wiosennego spaceru. Uczniowie, aby zwrócić szczególną uwagę na potrzebę takiego przedsięwzięcia w naszym mieście, zaprezentowali poszczególne przyrządy ze swoich ciał, natomiast członkowie Uniwersytetu III Wieku podczas zapoznania się z Trasą postanowili  jako pierwsi przeprowadzić tam wspólne ćwiczenia pod kierunkiem animatora kultury fizycznej pana Waldemara Gajowniczka.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Braniewie włączają się do akcji promujących zdrowie i aktywny tryb życia. Wspólnie z rodzicami wykonały herby przedstawiające ulubione rodzinne sporty w ramach programu „AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA”, w którym uczestniczy przedszkole. Wszyscy nie mogą się już doczekać kiedy w Braniewie powstanie PZU TRASA ZDROWIA.

Zorganizowana grupa Braniewskich Morsów i przyjaciół wyruszyła ciepłego popołudnia na wycieczkę krajoznawczą. A wszystko związane było z akcją PZU Trasy Zdrowia. Pełni optymizmu i chęci działania w słusznej sprawie 05.05.2015/wtorek spotkali się przed basenem, wzięli mapki i wystartowali w nieznane. Po drodze okazało się, że teren nie do końca spełnia ich oczekiwania -  z przygotowaną listą plusów i minusów zameldują się na kolejnych konsultacjach.

Wicemarszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego Jacek Protas po wizycie w Braniewie na swoim Facebooku napisał „Wczoraj w Braniewie rozmawialiśmy z Panią Burmistrz o koncepcji zagospodarowania ponad 40 ha gruntów miejskich, na których miałby powstać, m.in. ogród botaniczny, ścieżki biegowe i trakty spacerowe”.

W mijającym tygodniu nad Trasą pracował pracował i promował ją kto mógł: społecznicy, urzędnicy, starsi i młodsi. 

Aktualności

Projektu PZU Trasy Zdrowia

Braniewo