Gorlice

PZU Trasy Zdrowia w Gorlicach – konsultacji ciąg dalszy …

News W Gorlicach trwają warsztaty konsultacyjne związane z Programem PZU Trasy Zdrowia, o które społeczność Gorlic walczy z innymi gminami zakwalifikowanymi do II etapu Programu. 13 maja 2015 roku w sali konferencyjnej Domu Polsko – Słowackiego odbyło się drugie spotkanie warsztatowe, w którym uczestniczyło 59 mieszkańców naszego miasta – młodzież, osoby dorosłe oraz seniorzy – wszyscy prowadzący aktywny tryb życia i zainteresowani powstaniem PZU Trasy Zdrowia w Gorlicach.

Na początku warsztatu krótko przypomniano ustalenia z poprzedniego spotkania dotyczące lokalizacji Trasy – decyzją społeczności lokalnej Trasa będzie znajdować się pomiędzy ulicą Parkową a rzeką Ropą w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Miejskiego im. Wojciecha Biechońskiego. Najważniejszym punktem spotkania był wybór organizacji, która będzie pełniła rolę Animatora Lokalnego PZU Trasy Zdrowia w naszym mieście. Do realizacji tego zadania zaproponowano Spółdzielnię Socjalną „Enter@”, która wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gorlicach od samego początku, czyli od decyzji o składaniu wniosku do programu PZU Trasy Zdrowia aktywnie działa na rzecz powstania trasy w Gorlicach. Z sali padały liczne opinie popierające tą kandydaturę w konsekwencji czego jednogłośnie Operatorem Lokalnym PZU Trasy Zdrowia w Gorlicach został „Enter@”. Po wyborze nagrodzonym oklaskami głos zabrała p. Katarzyna Wantuch – Prezes Spółdzielni Socjalnej „Enter@” i krótko przedstawiła pomysły Spółdzielni na działania, jakie powinny się na Trasie Zdrowia odbywać. Były to pierwsze propozycje, które zostaną poddane pod dyskusję na kolejnych warsztatach w dniu 19 maja (wtorek). 

W okresie pomiędzy warsztatami ich uczestnicy zostali poproszeni o zastanowienie się nad tym, jakich animacji na Trasie oczekują. Cieszy bardzo fakt aktywności i zaangażowania mieszkańców miasta w projektowanie PZU Trasy Zdrowia w Gorlicach widoczny w ich licznym udziale w warsztatach oraz w podejmowanej ożywionej dyskusji na temat oczekiwań, jakie mają do trasy. To potwierdza, że Trasa jest w Gorlicach potrzebna i że będzie stanowiła cenne uzupełnienie oferty rekreacyjnej dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. 

Zapraszamy gorliczan na trzecie i ostatnie warsztaty konsultacyjne – 19 maja br., sala konferencyjna Domu Polsko-Słowackiego, godz. 16:00. 

GORLICZANIE RAZEM dla PZU TRASY ZDROWIA w naszym mieście !

Aktualności

Projektu PZU Trasy Zdrowia

Gorlice

Tak o Trasę walczą w Gorlicach

Dlaczego PZU Trasa Zdrowia jest potrzebna seniorom i osobom młodym? Jak taką Trasę wyobrażają sobie przedszkolaki? Tego wszystkiego dowiecie się z filmiku promocyjnego stworzonego przez Gorlicza...

Czytaj więcej