Relacja z treningu nordic walking w Pluskach

News W sobotę 26 września 2015 r. w ramach RekreAKCJI spotkaliśmy się w Pluskach na PZU Trasie Zdrowia, gdzie doskonaliliśmy swoje umiejętności marszu Nordic Walking. Było to spotkanie nieco inne niż dotychczasowe, ponieważ wzięło udział w ogólnopolskiej akcji TYGODNIA RUCHU 2015/ MoveWeek. Trening odbył się na nowo powstałej PZU Trasie Zdrowia. Jest to mini kompleks sportowo-rekreacyjny, na którym zostały ustawione elementy konstrukcji drewnianej. Każdy pasjonat ruchu może wykorzystać Trasę w celu urozmaicenia, uzupełnienia i udoskonalenia swojego treningu, niezależnie od rodzaju podejmowanej aktywności ruchowej.

 

Nasz trening oparty o pracę z kijami zyskał kolejne oblicze. Po wykonaniu rozgrzewki, przeszliśmy na pierwszą stację na której,po podziale na grupy (tak było zresztą też na reszcie punktów PZU Ścieżka Zdrowia), rozpoczęliśmy od ćwiczeń wzmacniających, a były to m.in. podpory, pompki przodem i tyłem a także podciąganie kolan do bioder. Kilkuminutowa praca w 40 sekundowych amplitudach natychmiast dała się we znaki.


Należy pamiętać że zmienne tempo podczas treningu jest największym wyzwaniem dla ćwiczących i mam tu namyśli zarówno wysiłek aerobowy jak i siłowy.

Duże zróżnicowanie zamontowanych konstrukcji pozwala na wykonanie wielu różnorodnych ćwiczeń- mam nadzieję że spotkamy się tam jeszcze nie raz.

Aktualności

Projektu PZU Trasy Zdrowia