Otwarcie PZU Trasy Zdrowia w Sępólnie Krajeńskim

News Dnia 09.10.2015 roku, przy Plaży Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim odbyło się Otwarcie PZU Trasy Zdrowia. Na Otwarcie przybyli zaproszeni goście i mieszkańcy, którzy czynnie brali udział w konsultacjach społecznych i przyczynili się do powstania PZU Trasy Zdrowia.

Wśród zaproszonych gości, na Otwarciu Trasy był obecny Burmistrz Sępólna Krajeńskiego: pan Waldemar Stupałkowski, Zastępca Burmistrza: pan Marek Zieńko, Przewodniczący Rady Miejskiej: pan Kazimierz Jagodziński, Starosta Sępoleński: pan Jarosław Tadych, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji: pan Paweł Zawada, Dyrektor CSiR w Sępólnie Krajeńskim: pan Marek Chart. Przybyli również przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych tj.: z Miejskiego Ludowego  Klubu Sportowego KRAJNA, z Zarządu Osiedla nr 2, ze Stowarzyszenia Dorośli - Dzieciom, ze szkół, z przedszkoli, z Ochotniczej Straży Pożarnej, z 91 Drużyny WOPR, z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wszyscy zainteresowani mieszkańcy naszej Gminy Sępólno Krajeńskie. Większość uczestników Otwarcia wcześniej brała czynny udział w spotkaniach, warsztatach i konsultacjach społecznych, na których wybrano miejsce PZU Trasy Zdrowia, Lokalnego Operatora i opracowano Plan Animacyjny Trasy.


Uroczystego Otwarcia Trasy dokonał Burmistrz Sępólna Krajeńskiego: pan Waldemar Stupałkowski. który docenił pracę i zaangażowanie przy projekcie i powstawaniu Trasy, szczególnie panią Aleksandrę Goldyszewicz, pracownika CSiR, jej determinację i "mrówczą pracę"  w dążeniu do powstania PZU Trasy Zdrowia. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz: pan Waldemar Stupałkowski, Wiktoria Will z 91 Drużyny WOPR, Hubert Sercow ze Szkółki Piłkarskiej CSiR, Dyrektor CSiR: pan Marek Chart i pani Jolanta Lewandowska z Krajeńskiego Stowarzyszenia ORCHIDEA. Potem wszyscy uczestnicy Otwarcia przeszli dwukilometrową PZU Trasę Zdrowia. 


Na Trasie jest 9 instalacji treningowych. Każdy mógł zwiedzić Trasę i spróbować swoich możliwości fizycznych na poszczególnych stacjach. Bardzo żywiołowo i spontanicznie w obejściu Trasy, brały udział dzieci ze Szkółki Piłkarskiej CSiR. Przy każdej stacji instruktor CSiR: Rafał Mrugalski na instalacjach treningowych Trasy, prezentował zasób ćwiczeń i ich wykonanie. Po przejściu PZU Trasy Zdrowia wszyscy udali się na Plażę Miejską. Tam można było wypić ciepłą kawę,  herbatę i słodycze oraz zjeść ciepły posiłek.


Zachęcamy do chodzenia, biegania, spacerowania i zwiedzania Trasy wszystkich mieszkańców Sępólna Krajeńskiego i okolic. Jest możliwość zorganizowanych treningów  na PZU Trasie Zdrowia z instruktorem sportu: Anną Wenda; tel. 511 722 305. Zapraszamy.

Aktualności

Projektu PZU Trasy Zdrowia