I Sycowski Integracyjny Marsz Nordic Walking

News I Sycowski Integracyjny Marsz Nordic Walking na PZU Trasy Zdrowia przeszedł do historii. Impreza odbyła się w przepięknej słonecznej pogodzie tradycyjnie na PZU Trasy Zdrowia w parku miejskim w Sycowie.

Ta impreza jest wyjątkowa -  mówił na rozpoczęcie do zebranych zawodniczek i zawodników dyrektor MOSiR-u Adam Hrehorowicz z trzech powodów:

1. Zorganizowana była po raz pierwszy przy współpracy tylu podmiotów:
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie
- KS WKS PŁOMIEŃ MOSiR Syców
- Szkolny Związek Sportowy w Sycowie
- Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sycowie
- Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło Syców
- Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Sycowie

2. Uczestniczyli w niej wspaniali ludzie dbający o zdrowie, mający zamiłowanie do aktywnego stylu życia i systematycznych ćwiczeń fizycznych niezależnie od zmęczenia, nastroju, a nawet cierpienia i bólu...

3. Trasa biegu została wyznaczona PZU Trasami Zdrowia, które dają możliwość okolicznym mieszkańcom aktywnie spędzać czas wolny.

Oficjalnego otwarcia dając również sygnał do rozpoczęcia marszu dokonał pan Leszek Iwanicki właściciel Hotelu Aroma Stone główny partner i sponsor imprezy w towarzystwie dyrektora MOSiR-u Adama Hrehorowicza oraz pani Bożeny Kameckiej radnej Gminy Syców.

Po przywitaniu i kilku słowach licznie zgromadzeni zawodnicy ruszyli na trasę marszu.
Trasa miała dystans 3,2 km i przebiegała alejkami sycowskiego parku znaną już mieszkańcom gminy Syców trasą PZU Trasa Zdrowia.

Uczestnicząc w  marszu integracyjnym mieli świadomość korzyści płynących  z aktywnie spędzonego czasu, prócz zmniejszenia ryzyka chorób, lepszego samopoczucia, łatwiejszego zasypiania, zgrabniejszej, wysportowanej sylwetki, większej sprawności umysłowej nawet w podeszłym wieku, lepszego radzenie sobie z trudami życia codziennego, stresem, zmniejszenie uczucia zdenerwowania a przede wszystkim miło spędzonego czasu na świeżym powietrzu.

Na zwycięzców czekały puchary, dyplomy i medale oraz cenne nagrody.

Nie obeszło się bez losowania wśród uczestników marszu cennych nagród, które losowali dla nich: Leszek Iwanicki, Bożena Kamecka, Jerzy Dumański, Zdzisław Świstak, Romuald Froński oraz Adam Hrehorowicz,

Serdecznie dziękuję wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za udział w marszu oraz wspaniałą rodzinną atmosferę podczas trwania całej imprezy.

 

Aktualności

Projektu PZU Trasy Zdrowia

IV Łuczniczy Halloween

IV edycja Łuczniczego Halloween -przeszła do historii. Na sycowskiej PZU Trasie Zdrowia pojawili się zawodnicy z Wrocławia, Wołczyna, Kluczborka, Namysłowa, Oleśnicy, Kępna, Wieruszowa i Sycow...

Czytaj więcej