Nordic Walking w Mogilnie

News Dnia 10 października odbyły się kolejne zajęcia nordic walking połączone z zajęciami fitness na PZU Trasie Zdrowia. Celem spotkania było przejście trasy z kijkami nordic walking oraz trening fitness z wykorzystaniem instalacji treningowych.

Marsz z kijkami uaktywnia 90% mięśni całego ciała. Dla porównania: pływanie - 65%, jogging – 60%. Poza tym przy nieporównywalnie mniejszym niż w innych dyscyplinach wysiłku w ciągu godziny spala się więcej kalorii – 400 kcal, podczas gdy zwykły chód pochłania 280 kcal w tym samym czasie. Nordic Walking zwiększa pobór tlenu przeciętnie o 20-58% w zależności od intensywności wbijania kijków. Tętno wzrasta o 5-17 uderzeń na minutę, mięsień sercowy pompuje więcej krwi, dzięki czemu nasz organizm jest lepiej dotleniony. Nordic Walking poprawia sprawność układu krążenia, zmniejsza się ryzyko zawału.

Biorąc pod uwagę powyższe zalety z uprawiania nordic walking to niewątpliwie można stwierdzić, że zajęcia na PZU Trasie Zdrowia w Mogilnie są nie tylko atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu ale niosą ze sobą duże korzyści zdrowotne. Tym bardziej cieszy wysoka frekwencja na każdych zajęciach.

Aktualności

Projektu PZU Trasy Zdrowia

XIII Zlot im. ks. Piotra Wawrzyniaka

W dniach 13-15 listopada br. w mogileńskim gimnazjum miał miejsce Zlot Drużyn Gimnazjalnych im. ks. Piotra Wawrzyniaka. W ramach zlotu odbył się marsz na orientację, bieg patrolowy oraz konkursy...

Czytaj więcej