Barczewo

„Wójtowianka” – Trasa w Gminie Barczewo dopracowana

News Malownicza PZU Trasa Zdrowia w Gminie Barczewo, nazwana roboczo przez mieszkańców „Wójtowianką”, jest gotowa do zrealizowania i czeka na pozytywny wybór.

W poniedziałek 16 czerwca 2014 roku w Restauracji w Wójtowie odbyło się trzecie już spotkanie grupy organizacyjnej dotyczące projektu PZU Trasy Zdrowia. W gronie przedstawicieli różnych środowisk, organizacji pozarządowych, mieszkańców oraz przedsiębiorców, wykonano najważniejszą część społeczną zadania tj. Plan Działań na trasie na najbliższe dwa lata. Tematów było wiele, myśli i pomysłów także, uczestnicy konsultacji doszli do konkretnych zadań i celów, które zostaną podjęte i zorganizowane na trasie. Aby nie zdradzać wszystkich szczegółów planu, możemy napisać tyko, że inicjatywy przedstawione i zapisane w Planie są bardzo ciekawe i przede wszystkim angażują mieszkańców całej gminy, a nawet mieszkańców pobliskiego miasta wojewódzkiego Olsztyna.

W trakcie spotkania omówiono także wyniki ankiet przeprowadzonych w zeszłym tygodniu wśród mieszkańców Kaplityn i Wójtowa, które posłużyły do opracowania poszczególnych zadań z Planu Działań.

Aktualności

Projektu PZU Trasy Zdrowia

Barczewo

Trasa w Gminie Barczewo wybrana

Historia wzrostu aktywności fizycznej w Gminie Barczewo sięga początków zeszłego roku. Wtedy to Stowarzyszenie „Wspólne Wójtowo” wpadło na pomysł utworzenia szlaku pieszo-rowerowego o naz...

Czytaj więcej