Grzybobranie na PZU Trasie Zdrowia!  

News Na PZU Trasie Zdrowia zawitała 50-osobowa grupa przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego Gminy Lubiewo „Borowiacka Tęcza”. „Żabki” i „Sowy” i Wiewiórki”, ze swoimi paniami Moniką Nelke, Wiesią Rydzkowską i Ewą Werner, wybrały się na grzybobranie.

Dzieci, szukając grzybów, pokonywały sportowe przeszkody, m.in: równoważnię zygzak, pachołki slalom, drabinkę. Pełne energii i zaangażowania wyzbierały z lasu tylko jadalne grzybki (które, niestety, ze względu na brak naturalnych grzybów, zostały wykonane z papieru). Świetna orientacja w terenie oraz znajomość grzybów pozwoliła na zapełnienie koszyków sowami, kurkami, borowikami i innymi jadalnymi grzybkami. Trujące muchomory, mimo że piękne, pozostały w lesie. Wszyscy uczestnicy za świetną zabawę i znalezienie grzybów, otrzymali medale, skakanki oraz soczek. Nadeszła chwila wyłonienia zwycięzców kategorii dziewczynek i chłopców. Zasady były następujące borowik – 3pkt., Podgrzybek – 2 pkt, Kurka, Kania – 1 pkt.  i tym sposobem na podium stanęli:

Dziewczynki  

I miejsce -  Amelia Roda – 54 pkt. 

(18 Borowików)

II miejsce – Nikola Stanisławska – 38 pkt. 

(11 kurka , 9 Borowików)

III miejsce - Laura Trawczyńska – 30 pkt. 

(10 Borowików)

Chłopcy: 

I miejsce Przemysław Juraszewski – 33 pkt. 

( 11 Borowików )

II miejsce Sebastian Łukowicz – 31 pkt. 

(7 Borowików i 4 kurki)

II miejsce Mikołaj Wiśniewski -21pkt. 

( 9 Kania, 3 – Borowiki, 3 kurki )


PRZEDSZKOLAKI NA PZU TRASIE 

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA STRONIE https://www.facebook.com/media/set/?set=a.773908712737121.1073741845.591278034333524&type=3


Aktualności

Projektu PZU Trasy Zdrowia

Turyści na PZU Trasie Zdrowia

W DNIACH 2-4.10 br, na terenie naszej Gminy przebywali uczestnicy XXII zlotu. Celem była popularyzacja pieszej turystyki kwalifkowanej wsród mieszkańców wsi oraz uczczenie Światowego Dnia Turysty...

Czytaj więcej