Prostki

Otwarcie PZU Trasy Zdrowia w Prostkach

News W czwartek, 30 października, o godzinie 15:00 została oficjalnie otwarta PZU Trasa Zdrowia w Prostkach. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Wójt Gminy Prostki, Bożena Waleria Bagan, wraz z zaproszonymi z tej okazji gośćmi specjalnymi: Cezarym Zamaną, wybitnym polskim kolarzem, zwycięzcą Tour de Pologne w 2003 roku oraz Markiem Sawickim, masażystą aktualnego Mistrza Świata w kolarstwie szosowym, Michała Kwiatkowskiego z grupy Omega Pharma – Quick-Step.

W uroczystości wzięło również udział wiele osób, m.in. przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach, kolarze z grupy MTB EŁK-PROSTKI, piłkarze z Klubu Sportowego „Pojezierze” Prostki, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach oraz Publicznego Gimnazjum w Prostkach, Animatorzy Sportu, Seniorzy, osoby uprawiające Nordic Walking, Fitness i wielu innych.


Po części oficjalnej, wszyscy wzięli udział w aktywnym spacerze po Trasie, w trakcie którego Cezary Zamana prezentował, jakie ćwiczenia można wykonywać na zainstalowanych urządzeniach. Zachęcał również uczestników do wspólnych ćwiczeń, w trakcie których demonstrował, jak prawidłowo powinna wyglądać sylwetka ćwiczącego, żeby pracowały odpowiednie partie mięśniowe oraz żeby nie narazić się na kontuzje.


Aktywny spacer zakończono na Stadionie Leśnym wspólnym ogniskiem, podczas którego zostały zaprezentowane filmy z działalności klubu kolarskiego MTB EŁK-PROSTKI oraz wyścigu Tour de Pologne z 2003r., którego zwycięzcą był Cezary Zamana. W trakcie Pani Wójt Bożena Bagan wręczyła dzieciom kamizelki odblaskowe, aby bezpiecznie mogły poruszać się po PZU Trasie Zdrowia i nie tylko, w godzinach wieczornych, natomiast Cezary Zamana przeprowadzał quizy i konkursy, za które uczestnicy otrzymywali drobne upominki.


Uroczystość zakończyła się nocnym, kolarskim „Wyścigiem Australijskim” dookoła Stadionu Leśnego, który polegał na tym, że ostatni zawodnik na poszczególnym okrążeniu odpadał z rywalizacji. Zwycięzcą wyścigu został oczywiście Cezary Zamana, który udowodnił, że nadal jest w świetnej formie.

Aktualności

Projektu PZU Trasy Zdrowia

Prostki

Prostki. Tu chodzi o Nas!

Aktywność mieszkańców Prostek na warsztatach prowadzonych w ramach programu PZU Trasy Zdrowia potwierdza, że jako społeczność chcemy brać czynny udział w podejmowaniu decyzji publicznych. M...

Czytaj więcej

Otwarty trening Uczniowskiego Klubu Kolarskiego z Prostek na PZU Trasie Zdrowia....

Czytaj więcej