PZU Trasa Zdrowia w gminie Kobyłka

Kobyłka to bardzo aktywne miasto. Jej mieszkańcy najchętniej spotykają się ze znajomymi; - nawiązują dobre relacje z sąsiadami - (w mieście przeważa zabudowa jednorodzinna) i wspólnie organizują swoja aktywność, bardzo często sportową, wykorzystując dogodne warunki w mieście i jego sąsiedztwie; widok osób biegających, uprawiających nordic walking nie jest czymś rzadkim. - 24% mieszkańców uprawia jakąś formę sportu, a ponad połowa (52%) z tej grupy kilka razy w tygodniu; - 20 % procent mieszkańców korzysta z oferty na terenie gminy.

PZU Trasa Zdrowia

Opis i lokalizacja Trasy

PZU Trasa Zdrowia
PZU Trasy Zdrowia

PZU Trasa Zdrowia

Kobyłka

Teren leśno-parkowy w centrum miasta, wykorzystywany przez mieszkańców rekreacyjnie i sportowo: biegi, nordic walking, rodzinne spacery, jazda na rowerze; trasa o charakterze pętli, biegnąca przez teren z charakterystycznymi punktami orientacyjnymi ( "stary basen" "kacze doły"); świetny dojazd z kilku stron; niewielka różnica poziomów.

Równoważnia Zygzak

Drabinka Pozioma

Pachołki slalom

Drążki

Płotki Równoległe

Poręcze

Ławeczka

Płotki Pochyłe

Równoważnia Prosta

Plan imprez 2015

8
Listopad
Rajd Papieski
czytaj wiecej

ZamknijX

Rajd Papieski

8 Listopad

08-11-2015 o godzinie 12.00 Stowarzyszenie Family Active wraz z operatorem TZ PZU organizuje Rajd Papieski na naszej Trasie. Uczestnicy Rajdu spotykają się Przy pomniku Jana Pawła II i po przejeździe przez miasto udają się na Trasę Zdrowia w celu odbycia zawodów finałowych. Finały jako Duathlon odbędą się w dwóch konkurencjach: pierwsza to 1400 metrów sprintu na rowerze, druga to 1400 metrowa pętla biegowa. Po ukończonych zawodach organizatorzy zapraszają uczestników na skromny poczęstunek.

Start: 12:00

Finał: 13:00

Dyscyplina

Duathlon

Organizator

Dariusz Biernacki

22
Grudzień
Zawody sprawnościowe dla służb i szkół mundurowych
czytaj wiecej

ZamknijX

Zawody sprawnościowe dla służb i szkół mundurowych

22 Grudzień

We wtorek 22 grudnia 2015 na terenie TZ PZU odbędzie się pierwsza edycja biegu sprawnościowego dla służb i szkół mundurowych Wołomina i Kobyłki. Wystawienie swoich reprezentacji zapowiedziały I liceum PUL w Wołominie, Komenda Policji w Kobyłce, Komenda Powiatowa Policji w Wołominie, OSP w Kobyłce. W sumie w szranki stanie 13 ekip składających się z 3 osobowych zespołów. Zespoły będą rywalizować w biegach na 3 000 metrów, strzelaniu z broni pneumatycznej oraz ćwiczeniach sprawnościowych na TZ PZU . Bieg został objęty patronatem Burmistrzów Wołomina i Kobyłki.

Start: 09:00

Finał: 14:00

Dyscyplina

biathlon

Organizator

Piotr Strejlau

27
Grudzień
Bieg Swiateczno- Noworoczny
czytaj wiecej

ZamknijX

Bieg Swiateczno- Noworoczny

27 Grudzień

Bieg Świąteczno - Noworoczny to kolejna okazja do wykazania się aktywności na Trasie Zdrowia. Operator Trasy wraz ze Stowarzyszeniem Family Active organizuje bieg przełajowy, który pozwoli nam odpocząć od tradycyjnej świątecznej "wyżerki". Uczestnicy biegu będą mieli okazję zmierzyć się ze sobą i własnymi słabościami w dwóch kategoriach: pierwsza 18+ na dystansie 5 600 metrów, druga under 18 na dystansie 1400 metrów. listy startowe otwieramy na godzinę przed biegiem. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii przewidujemy nagrody.

Start: 11:00

Finał: 12:30

Dyscyplina

Biegi Przełajowe

Organizator

Dariusz Biernacki

Wczytaj więcej

Operator PZU Trasy Zdrowia | Kobyłka

Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wicher" Kobyłka

e-mail: osir@kobylka.pl
tel. Dyrektor OSiR - Piotr Strejlau - 513 111 686

Aktualności

Projektu PZU Trasy Zdrowia

Kobyłka