PZU Trasa Zdrowia w gminie Przechlewo

Gmina Przechlewo liczy około 6300 mieszkańców a miejscowość gminną zamieszkuje ponad 2850 osób. Mieszkańcy uczestniczą w imprezach rozrywkowych, społeczno-kulturalnych i sportowych organizowanych na terenie Gminy Przechlewo. Coraz powszechniejsze staje się jednak nie tylko uczestnictwo w imprezach sportowych, ale aktywne uprawianie sportów. Często spotyka się na naszym terenie rowerzystów, biegaczy i osoby spacerujące z kijkami nordic walking czy jeżdżące na rolkach i deskorolkach. Charakterystyczną atrakcją Gminy Przechlewo przyciągającą turystów jest rzeka Brda, którą latem przepływają rzesze turystów. Istnienie na naszym terenie Brdy oraz jej dopływów, którymi również można organizować spływy kajakowe, spowodowało, że coraz bardziej rozwija się ta forma sportu. Dzisiejsze społeczeństwo coraz większą wagę przywiązuje do zdrowego trybu życia,od najmłodszych lat wpajając dzieciom odpowiednie nawyki prozdrowotne.

PZU Trasa Zdrowia

Opis i lokalizacja Trasy

PZU Trasa Zdrowia
PZU Trasy Zdrowia

PZU Trasa Zdrowia

Przechlewo

Trasa ma kształt pętli ósemkowej o długości około 2 km. Jedna część "ósemki" przebiega przy drodze asfaltowej nad jeziorem w sąsiedztwie domków. Po zakończeniu tej części pętli przechodzimy do Parku, gdzie urządzenia do ćwiczeń są rozstawione wzdłuż istniejących ścieżek.

Równoważnia Zygzak

Drabinka Pozioma

Pachołki slalom

Drążki

Płotki Równoległe

Poręcze

Ławeczka

Płotki Pochyłe

Równoważnia Prosta

Plan imprez 2015

Wczytaj więcej

Aktualności

Projektu PZU Trasy Zdrowia

Przechlewo

Przechlewo już na mecie

Pomysł powstania PZU Trasy Zdrowia w Gminie Przechlewo spotkał się wśród mieszkańców z ogromnym entuzjazmem. Warsztaty konsultacyjne odbyły się w Sali Posiedzeń Urzędu Gminy w Przechlewie. ...

Czytaj więcej