PZU Trasa Zdrowia w gminie Czarny Bór

Gmina liczy ok 5000 mieszkańców. Na jej terenie znajdziemy piękne krajobrazy(łąki, pola, lasy). Jednym z najstarszych zabytków jest Wieża Piastów Śląskich, która znajduje się w herbie gminy. Czarny Bór jest gminą sportową, możemy pochwalić się aż 5 olimpijczykami. Na terenie gminy działa wiele stowarzyszeń min: Stowarzyszenie Seniorów “Atrakcyjni” w Czarnym Borze i Stowarzyszenie “Klub Seniorów “ w Witkowie. Mamy również 3 zespoły na terenie Gminy: “Grzędowianki”, “Radość” i Kapela Góralska “Janicki”. Możemy poszczycić się również dużą liczbą klubów sportowych. Czarny Bór słynie z biathlonu – działa tu prężnie klub Uczniowski Klub Sportowy “Melafir”. Nasza Gmina była w 2013 r i w 2014 r. gospodarzem Mistrzostw Polski w Biathlonie Letnim. Czarny Bór jest już pewną marką znana w całym kaju: “Czarny Bór – Gmina ludzi z pasją”.

PZU Trasa Zdrowia

Opis i lokalizacja Trasy

PZU Trasa Zdrowia
PZU Trasy Zdrowia

PZU Trasa Zdrowia

Czarny Bór

PZU Trasa Zdrowia w Gminie Czarny Bór ma długość ok 2,5 km. Rozpoczyna się przy boisku sportowym, następnie biegnie przez las, ma łagodne wzniesienia i spadki, zatacza pętlę i wraca z powrotem na boisko sportowe.

Równoważnia Zygzak

Drabinka Pozioma

Pachołki slalom

Drążki

Płotki Równoległe

Poręcze

Ławeczka

Płotki Pochyłe

Równoważnia Prosta

Plan imprez 2015

Wczytaj więcej

Operator PZU Trasy Zdrowia | Czarny Bór

Dane operatora lokalnego:

Centrum Kultury w Czarnym Borze

ul. Sportowa 44

58-379 Czarny Bór

tel 74 8450242

Aktualności

Projektu PZU Trasy Zdrowia

Czarny Bór

Kadra Polski wspiera Czarny Bór!

- Hej! Wiesz że w Czarnym Borze ma powstać Trasa Zdrowia? - Trasa Zdrowia? A co to takiego? - takim dialogiem pomiędzy dwiema młodymi dziewczynami rozpoczyna się filmik promujący powstanie PZU T...

Czytaj więcej