Jak złożyć wniosek?

1. Aby wypełnić wniosek o realizację Programu PZU Trasy Zdrowia, wejdź na stronę internetową www.pzutrasyzdrowia.pl. Następnie kliknij przycisk Rejestracja, który znajdziesz w prawym górnym rogu, lub przycisk Zgłoś się do konkursu, który znajduje się po lewej stronie głównego zdjęcia. Przypominamy, że podmiotem składającym wniosek może być wyłącznie gmina.2. Po wykonaniu pierwszego kroku zostaniemy przeniesieni na stronę rejestracji. Prosimy o staranne wypełnienie wszystkich pól dotyczących gminy oraz osoby składającej wniosek, a następnie o kliknięcie przycisku Zarejestruj konto. Ważnym jest, aby zapamiętać podany przez siebie adres e-mail oraz hasło. Będą one potrzebne do późniejszego logowania się w systemie.3.  Po dokonaniu rejestracji znajdziemy się bezpośrednio w formularzu wniosku konkursowego. Został on podzielony na siedem kolejnych kroków. Prosimy o staranne wypełnienie wszystkich pól formularza we wszystkich siedmiu krokach.

Nie ma potrzeby zapisywania danych po wypełnieniu każdego kroku - po formularzu można się swobodnie poruszać, przeskakując pomiędzy krokami. Dla bezpieczeństwa warto jest jednak raz na jakiś czas skorzystać z przycisku Zapisz dane, znajdującego się pod formularzem po prawej stronie.

Dzięki przyciskowi Zapisz dane nie trzeba również wypełniać całego wniosku za jednym razem. Jeżeli uznamy, że chcemy dokończyć w późniejszym terminie, wystarczy zapisać dane, wylogować i wrócić do systemu w dogodnym dla nas terminie.
4. Wyróżniającym się krokiem, spośród siedmiu do wypełnienia, jest Krok 3. Oprócz pól, które należy wypełnić tekstem - opisami Trasy, znajdują się w nim niebieskie przyciski Wyznacz Trasę. Po ich kliknięciu na ekranie pojawi się proste narzędzie online do zaznaczenia na mapie Polski planowanego przebiegu PZU Trasy Zdrowia.5. W prawidłowym wypełnieniu całego wniosku konkursowego pomogą Ci teksty pomocnicze. Znajdują się one nad formularzem lub obok niego, w zielonych ramkach, których nie sposób jest nie zauważyć. Dodatkowo, przy wielu polach formularza, zobaczysz niebieskie znaki zapytania. Po najechaniu na nie kursorem myszy, na ekranie pojawią się kolejne podpowiedzi.

6. Jeżeli uznasz, że wniosek jest już gotowy, prosimy o złożenie go poprzez kliknięcie przycisku Wyślij wniosek online. W przypadku wykrycia braków we wniosku, nasz system zatrzyma proces wysyłki i wskaże Ci pola, które nie zostały uzupełnione.

7. Proszę pamiętać, że przyjęcie wniosku konkursowego do oceny uwarunkowane jest otrzymaniem go również w formie papierowej. Szczegóły znajdą Państwo w Regulaminie Konkursu.