Jedna Trasa - wiele możliwości

Każda grupa społeczna ma własne potrzeby i oczekiwania, a każdy człowiek preferuje inny rodzaj aktywności fizycznej. Czy da się połączyć te wszystkie społeczne interesy? PZU Trasa Zdrowia posiada taki potencjał. Jest narzędziem, które może być wykorzystane w różny sposób, zależnie od pomysłów i potrzeb.


Być może w Twojej najbliższej okolicy działa klub seniora albo uniwersytet trzeciego wieku, którym brakuje odpowiedniego miejsca do realizacji pomysłów na zajęcia ruchowe dla osób starszych? Planują marsze nordic walking, spacery połączone z gimnastyką, czy ćwiczenia oddechowe, ale jeszcze nie znalazły ciekawej przestrzeni do tego typu aktywności? PZU Trasa Zdrowia może być odpowiedzią na to zapotrzebowanie. Podobnie jak może być interesującą alternatywą dla lekcji wychowania fizycznego. Bieganie po Trasie w parkowo-leśnym otoczeniu będzie dużo przyjemniejsze, niż wokół boiska. Dodatkowo, zamontowane na Trasie bezpieczne instalacje do ćwiczeń urozmaicą często schematyczne zajęcia.


PZU Trasa Zdrowia została zaprojektowana tak, aby każda z osób chętnych do aktywności fizycznej miała szansę skorzystania z niej w najlepszy dla siebie sposób - czy to uprawiając poranny jogging, czy realizując trening siłowy, wytrzymałościowy bądź szybkościowy. Komplet instalacji treningowych został dobrany w taki sposób, aby umożliwić początkującym przyjemne rozpoczęcie przygody z aktywnością fizyczną, a doświadczonym sportowcom dać możliwość wykonania pełnowartościowego, profesjonalnego treningu.


Kompleks ma przeznaczenie nie tylko sportowe, ale i rekreacyjne. Może warto zaplanować sobotni spacer połączony z piknikiem i grą w badmintona, wspólnie z dziećmi poćwiczyć na jednej z instalacji, albo nauczyć syna lub córkę jazdy na rowerze? Aktywny czas spędzony na świeżym powietrzu wspólnie z rodziną pozwoli się zrelaksować i poprawi ogólne samopoczucie.


Wciąż jeszcze nie wiesz jak możesz skorzystać z Trasy? A gdyby tak zamiast spotkania w kawiarni, wybrać się z koleżanką na spacer albo na marsz z kijkami nordic walking? A zamiast siedzieć przed telewizorem pobiegać lub poczytać książkę, leżąc na trawie?


PZU Trasa Zdrowia to nieograniczone możliwości aktywności fizycznej i rekreacji dla wszystkich grup społecznych i wiekowych. Wystarczy znaleźć na nią swój sposób!